Zapisy już trwają. Zapraszamy do założenia konta i zapisania na wybrane kursy.

arrow_circle_right Opis kursu arrow_circle_right Nauczyciele arrow_circle_right Terminy zajęć

Do kogo skierowane są Kursy Sowa?

  • do każdego maturzysty, który przystępuje do egzaminu dojrzałości z matematyki w roku 2024
  • do uczniów, którzy zamierzają studiować na kierunku, na którym matamtyka brana jest pod uwagę w trakcie postępowania rekrutacyjnego, np.: PW, UW, SGH, WAT, UKSW i inne
  • do uczniów klas 3, którzy chcą wcześniej zacząć przygotowanie do matury 2025
  • do osób, które chcą poprawić swoje wyniki maturalne

Co dają Kursy Sowa?

  • pozwalają usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę
  • dają szansę na zdobycie możliwie najwyższego wyniku na egzaminie maturalnym
  • umożliwiają poznanie osób o podobnych zainteresowaniach
  • motywują do nauki

O zajęciach

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki będą pełnym, systematycznym i kompleksowym powtórzeniem materiału obowiązującego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Skupimy się na praktycznym zastosowaniu wiedzy w charakterystycznych dla matury typów zadań otwartych i testowych. Zwrócimy uwagę na najczęstsze problemy, najszybsze i najskuteczniejsze sposoby rozwiązywania zadań. Każdy uczestnik zajęć nauczy się rozpoznawać nie tylko typowe schematy i algorytmy, jak również zyska mnóstwo wskazówek i gotową bazę pomysłów na rozwiązanie trudniejszych, wymagających zadań. Wytrenujemy poprawne pod względem formalnym opisywanie rozwiązań i wykazywanie zależności. Dodatkowe materiały do ćwiczeń do dyspozycji każdego ucznia pomogą również zorganizować systematyczne powtórki w ramach samodzielnej pracy.

Kadra

Zajęcia prowadzą m.in.
image
Beata Czaja
Nauczycielka matematyki

Jestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczycielką z 10-letnim doświadczeniem i pasjonatką nauczania. Najważniejsze dla mnie są efekty, dlatego skupiam się na tym, co najpraktyczniejsze, najbardziej przydatne, na pokonywaniu problemów i przekazywaniu wiedzy w najprostszy możliwy sposób.

Nauczę Cię, jak rozwiązywać wszystkie objęte programem typy zadań, pomogę zapamiętać, na co uważać i zrozumieć, jaki jest cel kolejnych kroków. Na pewno nie będziemy rozwiązywać długich, nudnych i męczących przykładów - za to nauczymy się, jak nie dać się zaskoczyć, jak wykorzystywać matematyczną intuicję i jak zdobyć na maturze 100%.

Jestem entuzjastką nowoczesnych metod szybkiej i skutecznej nauki, z których będziemy korzystać jak najczęściej, żeby zdobywanie wiedzy kosztowało Cię jak najmniej czasu. Pomogę Ci uwierzyć we własne siły i pokazać, że stać Cię na dużo więcej, niż się spodziewasz.
Naszym wspólnym celem jest doskonale i bezstresowo zdana matura - i razem ten cel osiągniemy.

A to, co zrozumiałe, może stać się fascynujące - dlatego ostrzegam, że zarażam pasją do matematyki :)

image
Monika Gargol
Nauczycielka matematyki

Jestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i od wielu lat realizuję się w zawodzie nauczyciela. Specjalizuję się w nauczaniu ponadgimnazjalnym, a w szczególności w przygotowywaniu do matury.

W pracy stawiam na dokładne zrozumienie zgłębianych zagadnień. Dzięki obserwacji postępów Kursantów dostosowuję metody nauczania, co pozwala początkującym rozwinąć skrzydła, a zaawansowanym nabrać biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Ponadto, jako egzaminator maturalny, zwracam uwagę, jak uzyskać maksymalną ilość punktów w rozwiązywanych zadaniach.

Czerpię satysfakcję z przekazywania wiedzy innym, a postępy moich uczniów bardzo mnie cieszą. Wierzę, że i Ty możesz odnieść zwycięstwo na maturze.

image
Joanna Bujak
Nauczycielka matematyki

Matematyka jest pasją mojego życia i z nią związałam swą przyszłość. Jako nauczyciel matematyki w szkole średniej doskonale wiem z doświadczenia, że przedmiot ten sprawia młodzieży spore trudności, a obowiązkowa matura spędza im sen z powiek.

Na moich zajęciach uczę nie tylko rozwiązywania zadań, ale także kształtuję umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania. Jednak to na czym mi najbardziej zależy, to pokazanie, że matematyka jest dla KAŻDEGO i nie musi być nudnym zbiorem wzorów i twierdzeń. Wyznaje zasadę, że każdy jest wstanie opanować jej tajniki tak by móc bez obaw rozwiązywać rozmaite problemy matematyczne.

W przypadku zajęć przygotowujących do egzaminu maturalnego moim celem jest nie tylko gruntowne powtórzenie z uczniem całego materiału, ale również wskazanie mu właściwej taktyki w rozwiązywaniu arkuszy maturalnych, tak aby stres związany między innymi z ograniczeniem czasowym nie stanowił przeszkody w osiągnięciu upragnionego wyniku otwierającego drogę na wymarzony kierunek studiów.

image
Marlena Krakoś
Nauczycielka matematyki

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku matematyka. Jako egzaminator OKE jestem na bieżąco z wymaganiami maturalnymi.

Mam ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu matematyki w szkole, jak i również w indywidualnej pracy z uczniem. Wnikliwie analizuję zadania, które pojawiły się do tej pory na maturach. Dzięki temu mogę lepiej przygotować moich uczniów do egzaminu. Wyróżnia mnie praktyczny sposób przekazywania wiedzy, indywidualne podejście, sumienność i zaangażowanie.

Tłumaczę cierpliwie i spokojnie – zapewniam, że matematyka może stać się dla Ciebie przyjemna i ciekawa.

image
Katarzyna Grzesiak
Nauczycielka matematyki

Ukończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku matematyka. Jestem miłośniczką podróży, z których przywożę tony pozytywnej energii oraz przekonanie, że świat to cudowne miejsce pełne niespodzianek. Ten optymizm najbardziej sprawdza się w pracy z młodzieżą. Dzięki niemu zyskałam umiejętność przekazywania trudnych matematycznych zagadnień w przystępny sposób.

Wychodzę z założenia, że każdy młody człowiek jest tak kreatywną osobą, że dzięki mojej niewielkiej pomocy może bez problemu przenosić góry. Wielokrotnie się o tym przekonałam, pracując z uczniami zarówno w klasie, jak i indywidualnie, przygotowując młodzież do różnego typu konkursów oraz do egzaminu maturalnego.

Praca ta daje mi ogromną frajdę i jest źródłem nieustannej satysfakcji. Nie wyobrażam sobie, że wykonuję inny zawód.

image
Urszula Słupska
Nauczycielka matematyki

Absolwentka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991r. uczy matematyki w liceum ogólnokształcącym. Przez kilka lat uczyła również informatyki. Od wielu lat realizuje z powodzeniem swój program autorski z matematyki dla klas matematyczno - informatycznych. Realizowała także kilka innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych.

Od 2003 r. jest egzaminatorem egzaminu maturalnego z matematyki. Od 2007 r. uczy tylko klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki.

Praca z młodzieżą to nie tylko jej zawód ale i pasja. W pracy z uczniami kieruje się zasadą : Jeśli spróbowałeś i Ci się nie udało - gratuluję! Większość ludzi nawet nie próbuje... (Mike Tyson). Tak więc Pani Urszula zaprasza na swoje zajęcia i zachęca do próbowania.

image
dr Monika Szałkowska – Strzelecka
Nauczycielka matematyki

Doktor nauk ekonomicznych i magister matematyki z przygotowaniem pedagogicznym.


Pracę dydaktyczną rozpoczęła w 1996 roku po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Doświadczenie w nauczaniu matematyki zdobywała w liceach zawodowych i technikach oraz w edukacji dorosłych. Doktorat uzyskała w 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie zawodowo prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów ekonomiczno – matematycznych.


Zainteresowania – rozwój współczesnej nauki oraz koty.

image
dr Rafał Stężycki
Nauczyciel matematyki i chemii

Po co ludzie uczą się matematyki? Żeby uczyć matematyki innych.
Hugo Steinhaus

Zapewne znaleźlibyśmy także inne powody, dla których ludzie uczą się matematyki, jednak powyższy cytat trafnie określa ścieżkę, którą podążam od jakiegoś czasu. Dodatkowo mam to szczęście, że nauka matematyki daje mi ogromną radość i tę radość staram się pobudzić u moich uczniów.

Jestem nauczycielem matematyki w jednym z warszawskich liceów. Oprócz wykształcenia matematycznego posiadam także tytuł doktora nauk chemicznych, a chemii uczę jako drugiego przedmiotu. Dodatkowo jestem egzaminatorem maturalnym. Funkcja ta pozwala mi być na bieżąco z wymaganiami egzaminacyjnymi.

Przed podjęciem pracy w szkole czynnie zajmowałem się nauką, prowadząc badania naukowe oraz zajęcia ze studentami na Politechnice Warszawskiej i w Instytucie Chemii Organicznej PAN. Uczestniczyłem w międzynarodowych konferencjach, a swoje osiągnięcia publikowałem w renomowanych czasopismach zagranicznych.

Oprócz zgłębiania piękna matematyki, lubię zagłębić się w świat literatury. Spośród wielu pisarzy, których książki czytam, Gabriel García Márquez jest tym, do którego książek sięgam najczęściej. Dobrą rozrywkę znajduję często w świecie kinematografii.

Terminy kursów

Kurs maturalny z matematyki
Kurs ID
Poziom
Długość Dni zajęć Kiedy? account_balance kurs stacjonarny
laptop_mac kurs online
Kurs ID
Poziom
Długość
Dni zajęć
Kiedy?
Matematyka 1220
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1220
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1230
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1230
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1221
Podstawowy
84 h
Roczny online
Wtorek
17.00-20.00
Od 1.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1221
Podstawowy
84 h
Roczny online
Wtorek
17.00-20.00
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1231
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1231
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1222
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1222
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1232
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1232
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1233
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1233
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1223
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1223
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1234
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1234
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1235
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1235
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1236
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1236
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1224
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1224
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1237
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1237
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1238
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1238
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1225
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1225
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1239
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1239
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1240
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1240
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1226
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1226
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1241
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1241
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1243
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1243
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1244
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1244
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny

Kurs maturalny z matematyki
Kurs ID
Poziom
Długość Dni zajęć Kiedy? account_balance kurs stacjonarny
laptop_mac kurs online
Kurs ID
Poziom
Długość
Dni zajęć
Kiedy?
Matematyka 1230
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1230
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1231
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1231
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1232
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1232
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1233
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1233
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1234
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1234
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1235
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1235
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1236
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1236
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1237
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1237
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1238
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1238
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1239
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1239
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1240
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1240
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
Od 3.10.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1241
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1241
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1243
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1243
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny
Matematyka 1244
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
account_balance
Matematyka 1244
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
stacjonarny

Kurs maturalny z matematyki
Kurs ID
Poziom
Długość Dni zajęć Kiedy? account_balance kurs stacjonarny
laptop_mac kurs online
Kurs ID
Poziom
Długość
Dni zajęć
Kiedy?
Matematyka 1220
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1220
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1221
Podstawowy
84 h
Roczny online
Wtorek
17.00-20.00
Od 1.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1221
Podstawowy
84 h
Roczny online
Wtorek
17.00-20.00
Od 1.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1222
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1222
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1223
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1223
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1224
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1224
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
Od 23.09.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1225
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1225
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
Od 2.10.2024
do 04.2025
Kurs
online
Matematyka 1226
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
laptop_mac
Matematyka 1226
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
Od 28.09.2024
do 04.2025
Kurs
online

schedule
Zapisując się do 15.06.2024 zaoszczędzisz nawet 320 zł
Szczegóły promocji znajdziesz w sekcji Ceny i promocje
shuffle
Elastyczne zapisy
Zapisz się teraz, a w razie potrzeby zmień termin zajęć lub przedmiot na inny. Zmian można dokonać w ramach dostępnych miejsc.

 - Zapisy w trakcie |  - Ostatnie miejsca |  - Brak miejsc