Przygotowanie do matury z matematykiKursy maturalne z matematyki


Do kogo skierowane są Kursy Sowa?
  • do każdego maturzysty, który przystępuje do egzaminu dojrzałości z matematyki w roku 2024,
  • do uczniów, którzy zamierzają studiować na kierunku, na którym matamtyka brana jest pod uwagę w trakcie postępowania rekrutacyjnego, np.: PW, UW, SGH, WAT, UKSW i inne,
  • do uczniów klas 3, którzy chcą wcześniej zacząć przygotowanie do matury 2025,
  • do osób, które chcą poprawić swoje wyniki maturalne.

Co dają Kursy Sowa?
  • pozwalają usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę,
  • dają szansę na zdobycie możliwie najwyższego wyniku na egzaminie maturalnym,
  • umożliwiają poznanie osób o podobnych zainteresowaniach,
  • motywują do nauki.

O zajęciach

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki będą pełnym, systematycznym i kompleksowym powtórzeniem materiału obowiązującego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Skupimy się na praktycznym zastosowaniu wiedzy w charakterystycznych dla matury typów zadań otwartych i testowych. Zwrócimy uwagę na najczęstsze problemy, najszybsze i najskuteczniejsze sposoby rozwiązywania zadań. Każdy uczestnik zajęć nauczy się rozpoznawać nie tylko typowe schematy i algorytmy, jak również zyska mnóstwo wskazówek i gotową bazę pomysłów na rozwiązanie trudniejszych, wymagających zadań. Wytrenujemy poprawne pod względem formalnym opisywanie rozwiązań i wykazywanie zależności. Dodatkowe materiały do ćwiczeń do dyspozycji każdego ucznia pomogą również zorganizować systematyczne powtórki w ramach samodzielnej pracy.


Kursy prowadzą między innymi

Beata Czaja

Nauczycielka matematyki


Jestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczycielką z 10-letnim doświadczeniem i pasjonatką nauczania. Najważniejsze dla mnie są efekty, dlatego skupiam się na tym, co najpraktyczniejsze, najbardziej przydatne, na pokonywaniu problemów i przekazywaniu wiedzy w najprostszy możliwy sposób.

Nauczę Cię, jak rozwiązywać wszystkie objęte programem typy zadań, pomogę zapamiętać, na co uważać i zrozumieć, jaki jest cel kolejnych kroków. Na pewno nie będziemy rozwiązywać długich, nudnych i męczących przykładów - za to nauczymy się, jak nie dać się zaskoczyć, jak wykorzystywać matematyczną intuicję i jak zdobyć na maturze 100%.

Jestem entuzjastką nowoczesnych metod szybkiej i skutecznej nauki, z których będziemy korzystać jak najczęściej, żeby zdobywanie wiedzy kosztowało Cię jak najmniej czasu. Pomogę Ci uwierzyć we własne siły i pokazać, że stać Cię na dużo więcej, niż się spodziewasz.
Naszym wspólnym celem jest doskonale i bezstresowo zdana matura - i razem ten cel osiągniemy.

A to, co zrozumiałe, może stać się fascynujące - dlatego ostrzegam, że zarażam pasją do matematyki :)

Monika Gargol

Nauczycielka matematykiJestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i od wielu lat realizuję się w zawodzie nauczyciela. Specjalizuję się w nauczaniu ponadgimnazjalnym, a w szczególności w przygotowywaniu do matury.

W pracy stawiam na dokładne zrozumienie zgłębianych zagadnień. Dzięki obserwacji postępów Kursantów dostosowuję metody nauczania, co pozwala początkującym rozwinąć skrzydła, a zaawansowanym nabrać biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Ponadto, jako egzaminator maturalny, zwracam uwagę, jak uzyskać maksymalną ilość punktów w rozwiązywanych zadaniach.

Czerpię satysfakcję z przekazywania wiedzy innym, a postępy moich uczniów bardzo mnie cieszą. Wierzę, że i Ty możesz odnieść zwycięstwo na maturze.

Joanna Bujak

Nauczycielka matematykiMatematyka jest pasją mojego życia i z nią związałam swą przyszłość. Jako nauczyciel matematyki w szkole średniej doskonale wiem z doświadczenia, że przedmiot ten sprawia młodzieży spore trudności, a obowiązkowa matura spędza im sen z powiek.

Na moich zajęciach uczę nie tylko rozwiązywania zadań, ale także kształtuję umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania. Jednak to na czym mi najbardziej zależy, to pokazanie, że matematyka jest dla KAŻDEGO i nie musi być nudnym zbiorem wzorów i twierdzeń. Wyznaje zasadę, że każdy jest wstanie opanować jej tajniki tak by móc bez obaw rozwiązywać rozmaite problemy matematyczne.

W przypadku zajęć przygotowujących do egzaminu maturalnego moim celem jest nie tylko gruntowne powtórzenie z uczniem całego materiału, ale również wskazanie mu właściwej taktyki w rozwiązywaniu arkuszy maturalnych, tak aby stres związany między innymi z ograniczeniem czasowym nie stanowił przeszkody w osiągnięciu upragnionego wyniku otwierającego drogę na wymarzony kierunek studiów.

Marlena Krakoś

Nauczycielka matematykiUkończyłam studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku matematyka. Jako egzaminator OKE jestem na bieżąco z wymaganiami maturalnymi.

Mam ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu matematyki w szkole, jak i również w indywidualnej pracy z uczniem. Wnikliwie analizuję zadania, które pojawiły się do tej pory na maturach. Dzięki temu mogę lepiej przygotować moich uczniów do egzaminu. Wyróżnia mnie praktyczny sposób przekazywania wiedzy, indywidualne podejście, sumienność i zaangażowanie.

Tłumaczę cierpliwie i spokojnie – zapewniam, że matematyka może stać się dla Ciebie przyjemna i ciekawa.

Katarzyna Grzesiak

Nauczycielka matematykiUkończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku matematyka. Jestem miłośniczką podróży, z których przywożę tony pozytywnej energii oraz przekonanie, że świat to cudowne miejsce pełne niespodzianek. Ten optymizm najbardziej sprawdza się w pracy z młodzieżą. Dzięki niemu zyskałam umiejętność przekazywania trudnych matematycznych zagadnień w przystępny sposób.

Wychodzę z założenia, że każdy młody człowiek jest tak kreatywną osobą, że dzięki mojej niewielkiej pomocy może bez problemu przenosić góry. Wielokrotnie się o tym przekonałam, pracując z uczniami zarówno w klasie, jak i indywidualnie, przygotowując młodzież do różnego typu konkursów oraz do egzaminu maturalnego.

Praca ta daje mi ogromną frajdę i jest źródłem nieustannej satysfakcji. Nie wyobrażam sobie, że wykonuję inny zawód.

Urszula Słupska

Nauczycielka matematykiAbsolwentka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991r. uczy matematyki w liceum ogólnokształcącym. Przez kilka lat uczyła również informatyki. Od wielu lat realizuje z powodzeniem swój program autorski z matematyki dla klas matematyczno - informatycznych. Realizowała także kilka innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych.

Od 2003 r. jest egzaminatorem egzaminu maturalnego z matematyki. Od 2007 r. uczy tylko klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki.

Praca z młodzieżą to nie tylko jej zawód ale i pasja. W pracy z uczniami kieruje się zasadą : Jeśli spróbowałeś i Ci się nie udało - gratuluję! Większość ludzi nawet nie próbuje... (Mike Tyson). Tak więc Pani Urszula zaprasza na swoje zajęcia i zachęca do próbowania.

dr Monika Szałkowska – Strzelecka

Nauczycielka matematyki
Doktor nauk ekonomicznych i magister matematyki z przygotowaniem pedagogicznym.


Pracę dydaktyczną rozpoczęła w 1996 roku po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Doświadczenie w nauczaniu matematyki zdobywała w liceach zawodowych i technikach oraz w edukacji dorosłych. Doktorat uzyskała w 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie zawodowo prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów ekonomiczno – matematycznych.


Zainteresowania – rozwój współczesnej nauki oraz koty.

dr Rafał Stężycki

Nauczyciel matematyki i chemiiPo co ludzie uczą się matematyki? Żeby uczyć matematyki innych.
Hugo Steinhaus

Zapewne znaleźlibyśmy także inne powody, dla których ludzie uczą się matematyki, jednak powyższy cytat trafnie określa ścieżkę, którą podążam od jakiegoś czasu. Dodatkowo mam to szczęście, że nauka matematyki daje mi ogromną radość i tę radość staram się pobudzić u moich uczniów.

Jestem nauczycielem matematyki w jednym z warszawskich liceów. Oprócz wykształcenia matematycznego posiadam także tytuł doktora nauk chemicznych, a chemii uczę jako drugiego przedmiotu. Dodatkowo jestem egzaminatorem maturalnym. Funkcja ta pozwala mi być na bieżąco z wymaganiami egzaminacyjnymi.

Przed podjęciem pracy w szkole czynnie zajmowałem się nauką, prowadząc badania naukowe oraz zajęcia ze studentami na Politechnice Warszawskiej i w Instytucie Chemii Organicznej PAN. Uczestniczyłem w międzynarodowych konferencjach, a swoje osiągnięcia publikowałem w renomowanych czasopismach zagranicznych.

Oprócz zgłębiania piękna matematyki, lubię zagłębić się w świat literatury. Spośród wielu pisarzy, których książki czytam, Gabriel García Márquez jest tym, do którego książek sięgam najczęściej. Dobrą rozrywkę znajduję często w świecie kinematografii.

Do góry

Terminy zajęć

Sowa maturalna

Wybierz za pomocą zakładek wygodną dla Ciebie formę prezentacji kursów.

Matematyka
Kurs ID
Poziom
Godzin zajęć Termin Start
kursu
kurs stacjonarny
kurs online
Matematyka 1218
Podstawowy
49 h
Intensywny
Poniedziałek
16.10-19.30
29.01
2024
Matematyka 1208
Podstawowy
49 h
Intensywny online
Niedziela
10.00-13.20
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1180
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
02.10
2023
Matematyka 1202
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
02.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1181
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
03.10
2023
Matematyka 1182
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
04.10
2023
Matematyka 1205
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
04.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1196
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
05.10
2023
Matematyka 1200
Podstawowy
84 h
Roczny online
Czwartek
17.00-20.00
05.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1183
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023
Matematyka 1198
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
30.09
2023
Matematyka 1204
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
15.00-18.00
30.09
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1199
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
30.09
2023
Matematyka 1219
Rozszerzony
49 h
Intensywny
Piątek
16.30-19.50
2.02
2024

Dodatkowa zniżka: 160 zł***

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1209
Rozszerzony
49 h
Intensywny online
Niedziela
8.45-12.05
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1186
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
02.10
2023
Matematyka 1187
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
03.10
2023
Matematyka 1188
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
04.10
2023
Matematyka 1189
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
05.10
2023
Matematyka 1206
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Czwartek
17.00-20.00
05.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1201
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Piątek
16.00-19.00
06.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1193
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023
Matematyka 1194
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
30.09
2023
Matematyka 1203
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1195
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
30.09
2023
Matematyka
Kurs ID
Poziom
Godzin zajęć Termin Start
kursu
kurs stacjonarny
kurs online
Matematyka 1218
Podstawowy
49 h
Intensywny
Poniedziałek
16.10-19.30
29.01
2024
Matematyka 1180
Podstawowy
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
02.10
2023
Matematyka 1181
Podstawowy
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
03.10
2023
Matematyka 1182
Podstawowy
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
04.10
2023
Matematyka 1196
Podstawowy
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
05.10
2023
Matematyka 1183
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023
Matematyka 1198
Podstawowy
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
30.09
2023
Matematyka 1199
Podstawowy
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
30.09
2023
Matematyka 1219
Rozszerzony
49 h
Intensywny
Piątek
16.30-19.50
2.02
2024

Dodatkowa zniżka: 160 zł***

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1186
Rozszerzony
84 h
Roczny
Poniedziałek
16.30-19.30
02.10
2023
Matematyka 1187
Rozszerzony
84 h
Roczny
Wtorek
16.30-19.30
03.10
2023
Matematyka 1188
Rozszerzony
84 h
Roczny
Środa
16.30-19.30
04.10
2023
Matematyka 1189
Rozszerzony
84 h
Roczny
Czwartek
16.30-19.30
05.10
2023
Matematyka 1193
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023
Matematyka 1194
Rozszerzony
84 h
Roczny
Sobota
12.10-15.05
30.09
2023
Matematyka 1195
Rozszerzony
107 h
RocznyPLUS
Sobota
12.10-15.55
30.09
2023
Matematyka
Kurs ID
Poziom
Godzin zajęć Termin Start
kursu
kurs stacjonarny
kurs online
Matematyka 1208
Podstawowy
49 h
Intensywny online
Niedziela
10.00-13.20
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1202
Podstawowy
84 h
Roczny online
Poniedziałek
17.00-20.00
02.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1205
Podstawowy
84 h
Roczny online
Środa
17.00-20.00
04.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1200
Podstawowy
84 h
Roczny online
Czwartek
17.00-20.00
05.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1204
Podstawowy
84 h
Roczny online
Sobota
15.00-18.00
30.09
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1209
Rozszerzony
49 h
Intensywny online
Niedziela
8.45-12.05
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1206
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Czwartek
17.00-20.00
05.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1201
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Piątek
16.00-19.00
06.10
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1203
Rozszerzony
84 h
Roczny online
Sobota
9.00-11.55
30.09
2023

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka
Kurs ID
Poziom
Godzin zajęć Termin Start
kursu
kurs stacjonarny
kurs online
Matematyka 1218
Podstawowy
49 h
Intensywny
Poniedziałek
16.10-19.30
29.01
2024
Matematyka 1208
Podstawowy
49 h
Intensywny online
Niedziela
10.00-13.20
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1219
Rozszerzony
49 h
Intensywny
Piątek
16.30-19.50
2.02
2024

Dodatkowa zniżka: 160 zł***

Ostatnie wolne miejsca

Matematyka 1209
Rozszerzony
49 h
Intensywny online
Niedziela
8.45-12.05
4.02
2024

Ostatnie wolne miejsca

- Zapisy w trakcie | - Ostatnie miejsca | - Brak miejsc