Matematyka

Przygotowanie do matury z matematyki

Do kogo skierowane są Kursy Sowa?
  • do każdego maturzysty, który przystępuje do egzaminu dojrzałości z matematyki w roku 2021,
  • do uczniów, którzy zamierzają studiować na kierunku, na którym matamtyka brana jest pod uwagę w trakcie postępowania rekrutacyjnego, np.: PW, UW, SGH, WAT, UKSW i inne,
  • do uczniów klas 2, którzy chcą już przygotowywać się do matury 2022,
  • do osób, które chcą poprawić swoje wyniki maturalne.

Co dają Kursy Sowa?
  • pozwalają usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę,
  • dają szansę na zdobycie możliwie najwyższego wyniku na egzaminie maturalnym,
  • umożliwiają poznanie osób o podobnych zainteresowaniach,
  • motywują do nauki.

O zajęciach

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki będą pełnym, systematycznym i kompleksowym powtórzeniem materiału obowiązującego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Skupimy się na praktycznym zastosowaniu wiedzy w charakterystycznych dla matury typów zadań otwartych i testowych. Zwrócimy uwagę na najczęstsze problemy, najszybsze i najskuteczniejsze sposoby rozwiązywania zadań. Każdy uczestnik zajęć nauczy się rozpoznawać nie tylko typowe schematy i algorytmy, jak również zyska mnóstwo wskazówek i gotową bazę pomysłów na rozwiązanie trudniejszych, wymagających zadań. Wytrenujemy poprawne pod względem formalnym opisywanie rozwiązań i wykazywanie zależności. Dodatkowe materiały do ćwiczeń do dyspozycji każdego ucznia pomogą również zorganizować systematyczne powtórki w ramach samodzielnej pracy.


Kursy prowadzą między innymi

Beata Czaja

Nauczycielka matematyki


Jestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczycielką z 10-letnim doświadczeniem i pasjonatką nauczania. Najważniejsze dla mnie są efekty, dlatego skupiam się na tym, co najpraktyczniejsze, najbardziej przydatne, na pokonywaniu problemów i przekazywaniu wiedzy w najprostszy możliwy sposób.

Nauczę Cię, jak rozwiązywać wszystkie objęte programem typy zadań, pomogę zapamiętać, na co uważać i zrozumieć, jaki jest cel kolejnych kroków. Na pewno nie będziemy rozwiązywać długich, nudnych i męczących przykładów - za to nauczymy się, jak nie dać się zaskoczyć, jak wykorzystywać matematyczną intuicję i jak zdobyć na maturze 100%.

Jestem entuzjastką nowoczesnych metod szybkiej i skutecznej nauki, z których będziemy korzystać jak najczęściej, żeby zdobywanie wiedzy kosztowało Cię jak najmniej czasu. Pomogę Ci uwierzyć we własne siły i pokazać, że stać Cię na dużo więcej, niż się spodziewasz.
Naszym wspólnym celem jest doskonale i bezstresowo zdana matura - i razem ten cel osiągniemy.

A to, co zrozumiałe, może stać się fascynujące - dlatego ostrzegam, że zarażam pasją do matematyki :)

Anna Mućka

Nauczycielka matematykiWykładowca na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Absolwentka kierunku matematyka wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Od 2003 prowadzę zajęcia z matematyki na wielu wydziałach Politechniki Warszawskiej. Oprócz znajomości wymagań maturalnych, wiem również co i w jaki sposób może się przydać przyszłym studentom kierunków inżynierskich. Prowadziłam zajęcia wyrównawcze dla świeżo upieczonych studentów. Przygotowywałam wielu maturzystów, którzy są teraz studentami lub absolwentami najlepszych polskich uczelni.

Wiem, że właściwie przekazana matematyka może być piękna i prosta dla każdego.

Monika Gargol

Nauczycielka matematykiJestem absolwentką matematyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i od wielu lat realizuję się w zawodzie nauczyciela. Specjalizuję się w nauczaniu ponadgimnazjalnym, a w szczególności w przygotowywaniu do matury.

W pracy stawiam na dokładne zrozumienie zgłębianych zagadnień. Dzięki obserwacji postępów Kursantów dostosowuję metody nauczania, co pozwala początkującym rozwinąć skrzydła, a zaawansowanym nabrać biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Ponadto, jako egzaminator maturalny, zwracam uwagę, jak uzyskać maksymalną ilość punktów w rozwiązywanych zadaniach.

Czerpię satysfakcję z przekazywania wiedzy innym, a postępy moich uczniów bardzo mnie cieszą. Wierzę, że i Ty możesz odnieść zwycięstwo na maturze.

Ewa Gałęza

Nauczycielka matematykiJestem absolwentką kierunku matematyka. Rozpoczynając studia byłam zapalonym fanem giełdy, a moim marzeniem była posada maklera. Jednak w trakcie odbywania praktyk w szkole, właśnie tam odnalazłam swoje zamiłowanie do pracy, jako nauczyciel. Nauczanie w szkole spodobało mi się tak bardzo, że zostało moją pasją, która trwa do dzisiaj.

Obecnie jestem nauczycielką matematyki w jednym z warszawskich liceów (w stopniu nauczyciela mianowanego) i od wielu lat przygotowuję młodzież do egzaminu maturalnego z matematyki. Zarówno w swoim życiu, jak i w pracy kieruję się mottem: „Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić”. Dla moich uczniów jestem otwarta, wyrozumiała, cierpliwa, ale zarazem pełna pozytywnego humoru. Pozwala to na stworzenie najlepszej atmosfery do pracy i nauki. Jestem przekonana, że dzięki temu moi uczniowie wyniosą z zajęć, jak najwięcej. Uczniów chciałabym przekonać, że matematyka to nie wzory i liczby przydatne tylko na sprawdzianach i egzaminach, ale też logiczne rozumowanie i wiedza bardzo potrzebna we wszystkich dziedzina życia.

Joanna Bujak

Nauczycielka matematykiMatematyka jest pasją mojego życia i z nią związałam swą przyszłość. Jako nauczyciel matematyki w szkole średniej doskonale wiem z doświadczenia, że przedmiot ten sprawia młodzieży spore trudności, a obowiązkowa matura spędza im sen z powiek.

Na moich zajęciach uczę nie tylko rozwiązywania zadań, ale także kształtuję umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania. Jednak to na czym mi najbardziej zależy, to pokazanie, że matematyka jest dla KAŻDEGO i nie musi być nudnym zbiorem wzorów i twierdzeń. Wyznaje zasadę, że każdy jest wstanie opanować jej tajniki tak by móc bez obaw rozwiązywać rozmaite problemy matematyczne.

W przypadku zajęć przygotowujących do egzaminu maturalnego moim celem jest nie tylko gruntowne powtórzenie z uczniem całego materiału, ale również wskazanie mu właściwej taktyki w rozwiązywaniu arkuszy maturalnych, tak aby stres związany między innymi z ograniczeniem czasowym nie stanowił przeszkody w osiągnięciu upragnionego wyniku otwierającego drogę na wymarzony kierunek studiów.

Marlena Krakoś

Nauczycielka matematykiUkończyłam studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku matematyka. Jako egzaminator OKE jestem na bieżąco z wymaganiami maturalnymi.

Mam ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu matematyki w szkole, jak i również w indywidualnej pracy z uczniem. Wnikliwie analizuję zadania, które pojawiły się do tej pory na maturach. Dzięki temu mogę lepiej przygotować moich uczniów do egzaminu. Wyróżnia mnie praktyczny sposób przekazywania wiedzy, indywidualne podejście, sumienność i zaangażowanie.

Tłumaczę cierpliwie i spokojnie – zapewniam, że matematyka może stać się dla Ciebie przyjemna i ciekawa.

Joanna Wojdan

Nauczycielka matematykiJestem nauczycielem matematyki w jednym z warszawskich liceów. Mój zawód jest jednocześnie moją pasją i dzięki temu, mimo upływu wielu lat, chętnie przekazuję swoją wiedzę uczniom i staram się być ich przewodnikiem w matematycznej, intelektualnej przygodzie. Cenię sobie również pracę z uczniami dla których matematyka nie jest oczywistością. Dzięki pogodnemu usposobieniu i otwartości łatwo nawiązuję kontakt z młodymi ludźmi. W przekazywaniu wiedzy stosuję metody, które pozwolą każdemu uwierzyć w swoje możliwości i wskazać właściwy kierunek działań zmierzających do osiągnięcia na maturze wymarzonego wyniku.

Chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przygotowałam już wielu maturzystów do egzaminu maturalnego i mogę się pochwalić wynikami moich uczniów. Doskonale znane mi są wymagania maturalne objęte podstawą programową z matematyki zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym oraz schematy oceniania na egzaminie maturalnym, ponieważ jestem egzaminatorem OKE. Zapraszam na moje zajęcia.

Mój ulubiony pisarz to Irvin Stone, książka ” Ja Klaudiusz” Roberta Gravesa, która mnie za każdym razem , gdy ją czytam zadziwia. Lubię malarstwo impresjonistów i długie, nadmorskie spacery :-).
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Terminy zajęć

Sowa maturalna

Matematyka
ID kursu Poziom Godzin zajęć Dni zajęć Godziny Rozpoczęcie
1080Podstawowy84h (Roczny)Poniedziałek16.30-19.305.10.2020

Ostatnie wolne miejsca

1082Podstawowy84h (Roczny)Środa16.30-19.3030.09.2020

Ostatnie wolne miejsca

1086Podstawowy84h (Roczny)Sobota9.00-11.553.10.2020

Ostatnie wolne miejsca

1089Podstawowy84h (Roczny)Sobota12.10-15.053.10.2020
1081Rozszerzony84h (Roczny)Wtorek16.30-19.306.10.2020

Ostatnie wolne miejsca

1083Rozszerzony84h (Roczny)Środa16.30-19.3030.09.2020
1084Rozszerzony84h (Roczny)Czwartek16.30-19.301.10.2020
1085Rozszerzony84h (Roczny)Piątek16.30-19.302.10.2020
1087Rozszerzony84h (Roczny)Sobota9.00-11.553.10.2020

Ostatnie wolne miejsca

1090Rozszerzony84h (Roczny)Sobota12.10-15.053.10.2020
1091Rozszerzony107 h (RocznyPLUS)Sobota12.10-15.553.10.2020

- Zapisy w trakcie | - Ostatnie miejsca | - Brak miejsc